In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
بازگشت
منابع ملی برای تولید ملی و اشتغال صرف شود

منابع ملی برای تولید ملی و اشتغال صرف شود

نایب رئیس مجلس گفت: منابع ملی برای تولید ملی و ایجاد اشتغال صرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ظهر امروز در جمع ایثارگران رفسنجان در مسجد الزهرا (س) با بیان اینکه دوران دفاع مقدس قله بلندی در تاریخ ایران و جهان است، اظهار داشت: ایران در کارنامه خود برگ‌های زرین فراوانی دارد، اما در کنار نقطه‌های اوج و اقتدار کاستی‌ها و ضعف‌هایی هم وجود دارد که از یک منظر طبیعی است.

وی افزود: جنگ هشت ساله زمانی بر ما روا شد که انقلاب اسلامی در دوران شیرخوارگی خود به سر می‌برد و از هر سو مورد تهاجمات و دسیسه‌های دشمنان داخلی و خارجی قرار می‌گرفت.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: جریان‌های ضدانقلاب با حمایت غربی‌ها به طور فعال مشغول بودند که ناگهان از زمین‌، دریا و آسمان ایران مورد حمله قرار گرفت و آمریکا تنها به فکر پیروزی بر ایران بود.

وی بیان داشت: دشمن به خیال اینکه می‌تواند بر ایران پیروز شود از هر سمتی به حمایت از صدام وارد می‌شد و با در اختیار قرار دادن مدرن‌ترین تجهیزات پیشرفته جنگی به صدام در صدد برچیدن نظام جمهوری اسلامی و شکست ایران بود، اما اراده ملت ایران به قدری بود که دشمن نتوانست آن را از پای درآورد.

ابوترابی‌فرد افزود: قدرتی که خداوند به نیروهای ما و در بازوان رزمندگان و جوانان ما قرار داد، منجر به پیروزی در برابر استکبار شد و امروز ایثارگران، شهدا و جانبازان پرچمداران این اقتدار هستند.

این مسئول بیان کرد: در سایه ایمان و تقوا، اتکال به خداوند این نقطه اقتدار به وجود آمده و سعادتی که ایثارگران دارند به هیچ کس نرسیده است.

ابوترابی‌فرد گفت: جوانان و رزمندگان ما چه در دروان جنگ و چه در اسارت مایه افتخار کشور ما بودند و زمانی که در زندان‌های اروپا و آمریکا زندانی‌ها خود‌کشی می‌کردند یا دچار بیماری‌های افسردگی  و روانی می‌شدند اسرای ما با صبر و استقامت اسارت را قطعه‌ای از بهشت می‌دانستند و به فکر لقا‌ءالله بودند.

وی با تاکید به اخلاق‌منشی مدیران خاطر‌نشان کرد: کسانی که اهل خدمت به دینداری هستند، موجب پیشرفت کشور می‌شوند‌.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: داشتن فرهنگ یعنی دوری از ظلم و ستم و خدمت به مردم، فرهنگ یعنی زنده بودن مساجد.

وی فرهنگ را راه رسیدن به انسجام ملی در اقتصاد، سیاست و وحدت دانست و تصریح کرد: امروز اگر مشکلات زندگی به واسطه کاهش ارزش پول ملی بر مردم وارد شده، اما اتحاد ملت هرگز آسیبی ندیده است و این مهم به خاطر داشتن فرهنگ است.

ابوترابی‌فرد دفاع مقدس، رزمندگان، استقلال، وحدت و دوستداران انقلاب و نظام را سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: بالاخره ارزش پول ملی ما هم ارتقا می‌یابد و فرهنگ کار و تولید کشور بالا می‌رود و ریشه آسیب فرهنگ تولید پیدا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ایران کشور فرش بود، نه نفت، معماری ما در دنیا بی‌نظیر بود که باید احیا شود‌.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: امروز ما دانش هسته را از انحصار آمریکا در آوردیم، زیرا انرژی هسته‌ای تنها جایگزین انرژی فسیلی است.

وی گفت: زمینه اشتغال در کشور زمانی فراهم می‌شود که کشور با کمترین هزینه اداره شود و منابع ملی در جهت اشتغال و تولید به کار گرفته شود.

تازه ترین اخبار