In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
بازگشت
مجلس و بازار سرمايه کارگروه مشترک تشکيل می دهند

مجلس و بازار سرمايه کارگروه مشترک تشکيل می دهند

مسئولان و فعالان بازار سرمایه نشستی با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار کردند و مقرر شد کارگروه مشترک بازار سرمایه و مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سید محمدحسن ابوترابی‌فرد ، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه نظام و کشور به این نتیجه رسیده اند که بازار سرمایه باید تقویت شود، گفت: نقش بازار سرمایه در تولید و استفاده از سرمایه های خرد و رشد اقتصاد کشور ، شفاف سازی اقتصاد و تضعیف بازارهای موازی بر کسی پوشیده نیست.

 

وی افزود : یکی از دلایل کاهش شیب تورم در سال گذشته انتقال نقدینگی از بازارهای موازی به بازار سرمایه بوده است.

 

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای آرامش بازار سرمایه باید از قوانین و مقررات باثبات استفاده شود که آرامش بورس را بر هم نزند، تصریح کرد: باید فرهنگ پایدار سرمایه گذاری در بورس را با سیاست های باثبات اقتصادی تشویق کنیم تا بتوانیم سرمایه گذاران را با قوانین مناسب در بازار سرمایه حفظ کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در مجلس تلاش می کنیم دغدغه های فعالان بازار سرمایه را در تصمیم های خود مدنظر قرار دهیم، خاطرنشان کرد: به منظور پوشش این دغدغه ها کارگروهی از فعالان بازار سرمایه و تعدادی از نمایندگان مجلس تشکیل می شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی تاکید کرد: وظیفه این کارگروه تنظیم اصول و قواعدی است که با فضای کسب و کار در بازار سرمایه همخوانی داشته باشد و به این سمت حرکت کنیم که قوانین مصوب در مجلس ثبات بخش باشد و سرمایه گذاری را تشویق کند.

 

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در این سیاست ها بر روی جذب سرمایه های مردمی تاکید شده است و در کارگروه مشترک مجلس و بازار سرمایه این اصول و زیرساخت ها دنبال می شود.

 

این جلسه با حضور نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل بورس ها، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت های بزرگ بورسی و سایر فعالان بورسی برگزار شد.

 

تازه ترین اخبار