In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲
بازگشت
دوران خام فروشی نفت به پایان رسیده است

دوران خام فروشی نفت به پایان رسیده است

بوشهر - خبرگزاری مهر: نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: همه مولفه ها و زیرساخت های مورد نیاز برای یک اقتصاد بزرگ را خدا به ما داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی بعدازظهر شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: مجموعه مدیران استان باید تلاش کنند و با کمک به استاندار زمینه را برای توسعه هر چه بیشتر استان فراهم کنند و از زمان خدمت خود برای ارائه بهترین خدمات به مردم بهره ببرند.

 

وی با اشاره به تاکیدات فراوان استاندار بوشهر به مدیران مبنی بر لزوم حرکت در مسیر قانون مداری، افزود: همواره باید توفیق خدمت را از خداوند بخواهیم و همانگونه که امام علی(ع) به مالک اشتر توصیه می کنند بتوانیم ثابت قدم و استوار حرکت کنیم.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به علم محوری و دانش مداری برای انجام کارها، تصریح کرد: هر اقدامی بدون پشتوانه علمی ما را نزد خدا مسئول خواهد کرد و تمام تصمیمات باید از بالاترین وجه علمی برخوردار باشد.

 

همه تصمیمات باید از استحکام و ادغان علمی برخوردار باشد

 

وی اضافه کرد: در همه حوزه هایی که آسیب دیده ایم تصمیمات از ادغان علمی و استحکام لازم برخوردار نبوده است و هر موفقیتی که داشته ایم ناشی از این عدم استحکام بوده است.

 

ابوترابی فرد با بیان اینکه در کنار علم و دانش نیازمند اراده هستیم، خاطرنشان ساخت: اگر علم با عزم و اراده استوار گره نخورد انسان به نتیجه ای دست نمی یابیم.

 

وی با نقش بسیار مهم اراده در پیشبرد امور و اهداف بیان داشت: در موضوع تحریم دو اراده مقابل هم قرار گرفتند که اراده محکم مردم ایران را دیدیم.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کنار عزم راسخ استقامت هم بسیار مهم است، تاکید کرد: آیات متعدد قرآن نیز بر استقامت در کارها و پایداری در مشکلات تاکید داشته است و ملتی پیروز و موفق است که از استقامت لازم برای رسیدن به هدف برخوردار باشد.

 

وی با اشاره به نقش اراده جمعی در رسیدن به موفقیت خاطرنشان ساخت: در دوران دفاع مقدس نیز شاهد این اراده بودیم که مردم بوشهر و دیگر نقاط کشور نیز در خوزستان حضور یافتند و در خط مقدم قرار داشتند.

 

ابوترابی فرد تصریح کرد: آنچه به ما هویت می بخشد حرکت در زیر یک خیمه است که عمود آن، رهبری است؛ رهبری مبتنی بر علم و تدبیر و زهد و ایثار و ایستادگی.

 

امروز دوران خام فروشی نفت به پایان رسیده است

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مقاومتی و ابلاغ سیاست های آن توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: همه تصمیمات باید بر مبنای علم باشد و اقتصادی مبتنی بر نوآوری علمی داشته باشیم.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز دوران خام فروشی نفت به پایان رسیده است بیان داشت: اقتصاد امروز مبتنی بر کارائی است.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد امروز مبتنی بر نوآوری علمی است، اضافه کرد: اقتصاد امروز دنیا اینگونه است که دانش را می فروشند و نه به صورت کالا.

 

ابوترابی تصریح کرد: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی روی آوردن به خلق زنجیره تولید است و تاکید رهبری بر فاصله گرفتن از خام فروشی است و خلق باارزش ترین کالا است.

 

کشور باید از اقتصاد متکی بر درآمد نفت فاصله بگیرد

 

وی با تاکید بر اینکه کشور باید از اقتصاد متکی بر درآمد نفت فاصله بگیرد ادامه داد: تلاش برای تولید کالا و خدمات از نیازهای اساسی امروز و فردای ما است که خوشبختانه استان بوشهر جایگاه خوبی در این زمینه دارد.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: منطقه ویژه پارس جنوبی این استان است که تلاشی در راستای تولید زنجیره ارزش است که باید کالاها برای تولید مواد با ارزش تر استفاده شود.

 

وی افزود: یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی که استان بوشهر دارای رتبه بالایی در این زمینه است، داشتن 700 کیلومتر مرز آبی است و این استان طولانی ترین مرز آبی را در اختیار دارد و هشت شهرستان آن هم مرز با خلیج فارس هستند و ظرفیت های متعدد دیگری همچون داشتن بیشترین میگوی پرورشی ایران و تولید آبزیان و نخیلات و . . است.

 

ابوترابی فرد گفت: با وجود اینکه در کشوری هستیم که در یک نقطه استثنایی در جهان قرار گرفته ایم و از یک طرف به خلیج فارس و از طرفی به دریای خزر وصل هستیم ولی با توجه به تکیه بر نفت، نتوانسته ایم از این ظرفیت به شایستگی استفاده کنیم.

 

همه مدیران برای تحقق اقتصادی مقاومتی متحد باشند

 

وی تصریح کرد: همه مدیران استان بوشهر باید در کنار نمایندگان استان بوشهر در مجلس با محوریت نماینده ولی فقیه در استان یک جبهه واحد تشکیل دهند و شاهد حرکت استان به صورت بالنده و پیشگام به جایگاه و افق برتر باشیم.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم با تلاش همه مسئولان و خلق حماسه سیاسی به یک قدرت موثر و تعیین کننده در صحنه بین المللی تبدیل شویم.

 

وی با بیان اینکه همه مولفه ها و زیرساخت های مورد نیاز برای یک اقتصاد بزرگ را خدا به ما داده است، اظهار داشت: همه باید دست به دست هم دهیم و برای تحقق حماسه اقتصادی تلاش مضاعف داشته باشیم.

 

تازه ترین اخبار