In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲
بازگشت
پاکستان از اقدامات ضدامنیتی اشرار و تروریست‌ها در مناطق مرزی جلوگیری کند

پاکستان از اقدامات ضدامنیتی اشرار و تروریست‌ها در مناطق مرزی جلوگیری کند

میرجان محمدخان جمالی، رییس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان که بنا به دعوت نایب رییس مجلس شورای اسلامی به تهران سفر کرده است ظهر امروز(یکشنبه) با ابوترابی‌فرد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های ایران و پاکستان برای گسترش روابط دوستانه فی‌مابین در عرصه های مختلف تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود تا با توجه به عمق ارتباطات دوستانه دینی و فرهنگی دو ملت روابط ایران و پاکستان به نماد و الگوی برجسته‌ای از همکاری و ارتباطات متقابل دو کشور مسلمان در منطقه تبدیل شود.

 

وی بر این اساس خواستار گسترش مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی گردید.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با ابراز نگرانی نسبت به بروز ناامنی در مرزهای مشترک دو کشور و حوادث اخیر مرزی دو کشور گفت: ضروری است تا مسوولان پاکستانی به هر نحو ممکن از اقدامات ضدامنیتی اشرار و گروه‌های تروریستی در مناطق مرزی دو کشور جلوگیری کنند تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخی نباشیم.

 

وی همچنین با بیان اینکه تکرار چنین حوادثی آثار منفی و زیانباری در فضای مناسبات دو کشور خواهد داشت گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در زمینه مبارزه با اشرار مسلح با پاکستان همکاری نماید.

 

ابوترابی فرد در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و صنعتی ابراز امیدواری کرد.

 

میرجان محمد خان جمالی رییس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان نیز در ادامه همین دیدار از ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با تنی چند از مسوولان کشورمان گفت: گسترش مناسبات برادرانه دو کشور به ویژه در عرصه های پارلمانی به تقویت هر چه بیشتر روابط کمک خواهد کرد.

 

رییس مجلس ایالتی پاکستان در ادامه این دیدار با ابراز تاسف از حوادث اخیر در مناطق مرزی دو کشور گفت: دشمنان روابط دو کشور با دست زدن به اقدامات این چنینی قصد تخریب مناسبات برادرانه ایران و پاکستان را دارند اما موافق نخواهند شد.

 

وی بر این اساس فعالیت بازارچه های مرزی 2 کشور و کمک ایران به ایجاد تحول در وضعیت مرزنشینان در ایالت بلوچستان را یکی از عوامل پیشگیری از تکرار حوادث این چنینی خواند و خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه مبارزه با تروریسم گردید.

 

رییس مجلس ایالتی پاکستان در پایان خواستار رایزنی و همکاری بیشتر دو کشور در مسائل مختلف از جمله مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر گردید.

تازه ترین اخبار