In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
بازگشت
تولید منهای تجارت محکوم به مرگ است

تولید منهای تجارت محکوم به مرگ است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید پذیرفت تولید منهای تجارت محکوم به مرگ است البته تجارت نیز باید در خدمت تولید باشد و بتواند بازارهای هدف ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از محصولات جدید گروه خودروسازی بهمن افزود:  انسان زمانی به آرامش واقعی خواهد رسید که بتواند به آرامش حقیقی قرآنی دست یابد باید توجه داشت برخی آرامش ها مقطعی است اما آرامش قرآنی باعث خواهد شد که در رویارویی با چالش ها همچنان آرامش انسان ها حفظ شود.

 

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت علم برای رسیدن به آرامش استفاده کرد علم مهمترین گوهر برای رسیدن به آرامش است اما باید آموزه های علمی را در حوزه رفتار انسان ها نمایان کرد تا جامعه به آرامش برسد.

 

ابوترابی فرد گفت: باید پذیرفت اقتصاد ایران و بنگاه های کشور خیلی بر مبنای علم حرکت نکردند و اگر موضوع مصرف انرژی ارزان در کشور مطرح نبود در آن زمان باید جایگاه بنگاه های اقتصادی را مورد سنجش قرار می دادیم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید بتوان گفت روزانه حدود 700 میلیون دلار و یا به عبارتی حدود 250 میلیارد دلار در سال از منابع انرژی کشور مصرف می شود و این بیانگر دو برابر عملکرد بودجه عمومی در سال 91 است. این موضوع در حالی است که اقتصاد ترکیه به این نحو از منابع انرژی استفاده نمی کند بنابراین باید به این موضوعات توجه اساسی شود.

 

ابوترابی فرد گفت: باید منابع طبیعی به ارزش افزوده تبدیل شود و زمانی می توانیم موضوع اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم که از خام فروشی در کشور جلوگیری شود و نباید فراموش کرد براساس اقتصاد مقاومتی باید بالاترین ارزش افزوده در کشور خلق شود.

 

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی توانسته ایم دانشمندان و نیروهای تحصیلکرده تربیت کنیم بنابراین باید از این منابع انسانی از تجربه مدیریت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

 

این عضو کمیسیون شوراها در مجلس ادامه داد: اقتصاد مبتنی بر تولید باید به نحوی باشد که بالاترین ظرفیت را برای صادرات و رقابت در بازارهای خارجی فراهم کند.

 

ابوترابی فرد گفت: باید پذیرفت تولید منهای تجارت محکوم به مرگ است البته باید تجارت در خدمت تولید باشد و بتواند بازارهای جدید برای تولیدات بیابد.

 

وی تصریح کرد: گروه خودروسازی بهمن کار جدیدی آغاز کرده و به مقوله تولید با ایجاد ارزش افزوده توجه می کند و به این شرکت توصیه می کنم که به فکر خلق برندهای جدید در صنعت خودرو باشند و نباید خود را محدود به استفاده از برندهای دیگران کنند.

 

ابوترابی فرد ادامه داد: درعرصه اقتصادی خودرو باید به نحوی برنامه ریزی شود که بتوانیم در جهان برند مشهور معرفی کنیم بنابراین از تمامی خودروسازان می خواهم که تلاش کنند تا با برنامه ریزی دقیق هنر و دانش ایرانی را در جهان نمایان کنند و بتوانند ایران را دارای برندهای مشهور کنند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید توجه داشت دفاع مقدس یک برند ماندگار در تاریخ جنگ های کلاسیک است بنابراین می توانیم با تلاش و اتحاد به اهداف اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

 

لازم به ذکر است در این مراسم پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو، روشنی مقدم قائم مقام سازمان گسترش، علی اصغر توفیق معاون آموزش وزارت صنعت و معدن و سروش مدیرعامل گروه خودروسازی بهمن حضور داشتند و از خودورهای جدید شرکت خودروسازی بهمن با عناوین وانت کوچک کارو، آمبولانس کاپرا، لند مارک و وانت مزدا کارا رونمایی کردند./

تازه ترین اخبار