In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲
بازگشت
رآکتور آب سنگین اراک ۸۵ درصد پیشرفت کرد

رآکتور آب سنگین اراک ۸۵ درصد پیشرفت کرد

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه از نظر سیاسی در منطقه و بین‌الملل پرقدرت ظاهر شده‌ایم، گفت: آب سنگین اراک 85 درصد پیشرفته کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید‌محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پنجشنبه در اولین یادواره شهدای نیروی هوایی ارتش (بر اوج پرگشودگان) که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با بیان اینکه شهدای فرزانه نیروی هوایی ارتش به عنوان نگین درخشان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون قدم‌هایی برداشتند، گفت: کدام هوشمند می‌تواند تردید کند که ستون‌های رژیم پهلوی توسط کارکنان نیروی هوایی در مقابل بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و در مدرسه علوی شکست؟ کدام هوشمند و سیاست‌مدار نظامی می‌تواند تردید کند به پرواز هواپیماهای جمهوری اسلامی ایران بر آسمان عراق در روز آغاز جنگ تحمیلی ارتش صدام را با یاس و ناامیدی روبرو کرد.

 

وی ادامه داد: کدام صاحبنظر می‌تواند تردید کند، اگر کوشش نیروی هوایی نبود هرگز سرزمین ایران از زیر چکمه صدام آزاد نمی‌شد، از این‌رو شهدای نیروی هوایی ایمان، اخلاق، دانش و فهم نظامی را با هم گره زدند و بنده از یاد نمی‌برم تواضع برادرم را در برابر اسرای خلبان که در دوره جنگ به اسارت گرفته شده بودند و تا آخرین توان خویش دشمن را مورد هجوم قرار دادند و از عزت و حریم ایران اسلامی دفاع کردند.

 

ابوترابی‌فرد خطاب به خانواده شهدای نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: اگر امروز مقام ارشد اطلاعات آمریکا در کنگره اظهار می‌دارد که قدرت دفاعی ایران، قدرت نظامی آمریکا در خاورمیانه را مهار کرده و به گل نشانده است, از دستاورد ایثار، استقامت و شهادت‌طلبی پدران و فرزندان هوشمند شماست و استکبار با همه تهدیدها و عربده‌کشی‌هایش کمترین جسارت را به آسمان ایران را ندارد و این به خاطر دستاورد و ایثار شهداست که در آغوش مادران مومن و پدران صالح تربیت شده‌اند، ای خدا پاسدار همه این ایثارها باش و به مسئولان نظام و امت اسلامی توفیق عنایت کن تا در راه مردان دلیر و بزرگ گام بردارند و از عزت و عظمت ملت ایران و امت اسلامی دفاع کنند. مطمئن باشید نصرت الهی در سایه صبر، پایداری، ایمان و استقامت ملت ایران است. 

 

وی با بیان اینکه ما پنجه در پنجه نظام سلطه با مدیریت آمریکا نهاده‌ایم و طعم تلخ شکست در ذائقه استکبار قرار گرفته است، اظهار داشت: امروز نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای در برابر 6 کشور بزرگ اقتصادی، صنعتی و هسته‌ای با قدرت می‌نشینند، به همین جهت موازنه قدرت ایران با استکبار به دلیل عزت پدران شما به دست آمده است و این دستاورد و ایثار مهم است. 

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دیروز پرونده هسته‌ای را به شورای امنیت فرستادند و می‌گفتند 194 سانتریفیوژ و سایت‌های هسته‌ای تعطیل شود اما امروز با قبول شکست، با جمهوری اسلامی مذاکره می‌کنند بطوری که 19 هزار سانتریفیوژ با نسل دوم و سوم می‌چرخد و در آخرین جلسه‌ای که داشتیم، آب سنگین اراک 85 درصد پیشرفته کرده است، بنابراین شرایط استثنایی است و این دستاورد ایثار و گذشت ملت ایران است. 

 

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه باید در مسیر اقتصاد بزرگ، مولد، کارآمد و مبتنی بر تولید و نوآوری حرکت کنیم، افزود: از نظر دفاعی نیروی هوایی می‌داند که ما در چه جایگاهی قرار داریم. از نظر سیاسی پرقدرت در منطقه و بین‌الملل تبدیل شده‌ایم و بهترین قوا بر قدرت سیاسی همین مذاکرات هسته‌ای است. ضمن اینکه کاروان علمی خود را در مسیر دستیابی به قله‌های دانش مشاهده می‌کنیم. 

 

وی تصریح کرد: در قدرت دفاعی، موشک‌های بالستیک ما می‌تواند از قدرت بازدارنده بالایی برخوردار و مجهز باشد و در مسیر علمی هم توانسته‌ای جایگاه فاخری را به دست بیاوریم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انشاءالله با اقتصاد مبتنی بر نوآوری علمی تولید، مدیریت مصرف و اقتصاد برآمده از ملت نه با فروش سرمایه‌های نفت و گاز در جایگاه شایسته ملت ایران قرار خواهیم گرفت و از امت اسلام و مستضعفین جهان در رویارویی با استکبار جهانی دفاع خواهیم کرد. 

 

ابوترابی فرد در پایان سخنانش خطاب به کارکنان و پرسنل نیروی هوایی ارتش افزود: دست در دست هم و به تبعیت از رهبر معظم انقلاب و به عنوان سربازی شایسته برای امامت و ولایت ایفای نقش می‌کنیم

تازه ترین اخبار