In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲
بازگشت
ما به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم

ما به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما معتقدیم که باید منطقه خاورمیانه از کلاهک‌های هسته‌ای پاک شود و به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران درباره روابط ایران و ترکیه گفت: قدرت‌های بیگانه امروز تضعیف دولت اسلامی ترکیه را در پیش گرفته‌اند ایران و ترکیه می‌توانند با اقتدار با یکدیگر حرکت کنند و آینده جهان اسلام را بسازند.

 

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره مسئله هسته‌ای ایران و روند مذاکرات ایران و 1+5 اضافه کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران شفاف و روشن از سوی مقام معظم رهبری و مسوولین ارشد نظام تبیین گردیده است. ما بر داشتن دانش هسته‌ای برای خود و دیگر دولتها تاکید داریم و استفاده از فناوری هسته‌ای را فقط در چارچوب اهداف صلح‌آمیز تجویز می‌کنیم نظام جمهوری اسلامی ایران راهبرد جلوگیری از تکثیر سلاح هسته‌ای را و خلع سلاح هسته‌ای به خصوص در منطقه خاورمیانه را در دستور کار خود قرار داده است ما معتقدیم که باید منطقه خاورمیانه از کلاهک‌های هسته‌ای پاک شود و به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم.

 

ابوترابی افزود: برای جمهوری اسلامی ایران فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای یک حق قطعی و تردیدناپذیر است. در همین راستا سایت‌های هسته ای ایران فعال است و به فعالیت خود ادامه می‌دهد. ما براساس مواضع اعلام شده و تاکید شده از سوی مجلس شورای اسلامی مذاکرات خود را ادامه می‌دهیم و امیدواریم که با اقتداری که ملت ایران به نمایش گذاشته‌اند در این راستا نیز به پیروزی‌هایی دست یابیم.

تازه ترین اخبار