In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۰۵:۱۱
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲
بازگشت
 «حراست صالحانه» ضرورتی انکار ناپذیر است

«حراست صالحانه» ضرورتی انکار ناپذیر است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش ملی «حراست از منظر آموزه های دینی» گفت: شناسایی نیروهای صالح در حراست به دلیل اهمیت و جایگاه مهم آن ضرورتی انکار ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از گرگان؛ حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در افتتاحیه همایش ملی «حراست از منظر آموزه های دینی» که در گرگان برگزار شده بود، گفت: با توجه به احادیث و راهبردهای مولای متقیان امام علی (ع)، بایستی محیط داخلی و خارجی خود را بشناسیم و بر اساس اصول و مبانی مقتضی محیط، مدیریت را به دست گیریم تا دچار مشکل نشویم.

 

 وی تصریح کرد: اقدامات گسترده بشر در حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در سطوح ملی و بین المللی نشان می دهد که انسان یک موجود تأثیرگذار بر محیط اطراف است از این رو به اهمیت شناخت محیط پیرامون در سخن امام علی (ع) بیشتر پی می بریم.

 

ابوترابی فرد با بیان اینکه دشمن با حربه های مختلف در صدد براندازی نظام اسلامی و سست کردن پایه های مدیریتی آن است متذکر شد: مدیریت مقتدرانه با برنامه ریزی صحیح راه برون رفت از مشکلات تحمیلی دشمن خواهد بود.

 

نائب رئیس مجلس تصریح کرد: «مدیریت مقتدرانه» شالوده ی «مدیریت بر مبنای اصول حراستی» است و این حراست باید توان تمیز دادن حق را از باطل داشته باشد در غیر این صورت به شکست می انجامد.

 

وی با تأکید بر این که شناسایی نیروهای صالح در حراست به دلیل اهمیت و جایگاه مهم آن ضرورتی انکار ناپذیر است، گفت: در حراست باید از نیروهای مومن و انقلابی استفاده کرد که مجهز به چشمانی دقیق، تیزبین و محتاطانه ای باشند.

 

نائب رئیس مجلس هشدار داد: مبادا با مدیریت نفس در جایگاه حراستی قلم بزنید باید در نظر داشته باشید معلم های شما امام خمینی (قدس سره) و مقام معظم رهبری هستند که در مسیر مهار نفس قدم برمی دارند از این رو شما موظفید به آن ها اقتدا کنید تا مبادا نفس بر شما مانند اژدها چیره گردد.

 

ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنانش به مسائل بین الملل پرداخت و عامل ناامنی های سوریه و عراق را کدخدای دروغین دهکده جهانی (امریکا) خواند و افزود: بر کسی پوشیده نیست که عامل اصلی این بی نظمی ها و فجایع، دلارهای نفتی مرتجعین عرب منطقه و همراهی سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آن هاست.

 

نائب رئیس مجلس همچنین به حضور پررنگ مردم در 22 بهمن اشاره کرد و آن را مایه اقتدار کشور دانست و تصریح کرد: قطعا این حضور و بصیرت ملی ادامه حرکت امام و روحانیت و شهدا و رزمندگان اسلام و انقلاب است.

تازه ترین اخبار