In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
بازگشت
آمریکا نمی‌تواند هزینه تجاوز ﺑﻪ ایران ﺭا ﺑﺮﺁﻭﺭﺩ کند

آمریکا نمی‌تواند هزینه تجاوز ﺑﻪ ایران ﺭا ﺑﺮﺁﻭﺭﺩ کند

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا نمی‌تواند هزینه تجاوز ﺑﻪ ایران ﺭا ﺑﺮﺁﻭﺭﺩ کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد صبح امروز در نشست هنر و هنرمندان در انقلاب اسلامی که در شبستان امیرالمؤمنین مسجدالنبی قزوین برگزار شد، مطالبی ﺩﺭ ﺭاﺑﻂﻪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﻪ ﺣﻀﺮﺕ علی (ع) ﺑﻪ ﻣﺎلک اﺷﺘﺮ نخعی بیان کرد و اظهار داشت: این نامه پیام بلندی دارد و دستورالعمل چهار ماده‌ای آن بهترین راهبرد برای مدیران نظام اسلامی است.

 

وی نخستین ﺩﺳﺘﻮﺭاﻟﻌﻤﻞ ﺣﻀﺮﺕ علی (ع) ﺑﻪ ﻣﺎلک را جمع‌آﻭﺭی مالیات ﺩﺭ کشور و اﺳﺘﺎﻥ ﺗﺤﺖ ﻧﻔﻮﺫ ﺧﻮﺩ برشمرد و گفت: تقویت پایه‌های اﻗﺘﺼﺎﺩی اﺯ مهم‌ترین وظایف حاکمان است.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین جنگ با دشمنان و تأمین امنیت، اصلاح امور مردم و عمران و آبادانی سرزمین را مهم‌ترین رهنمودهای پیام حکومتی حضرت علی (ع) به مالک دانست که اگر به آن عمل کنیم موفق می‌شویم.

 

ابوترابی‌فرد ادامه داد: یک نظام سیاسی باید پایه‌های اقتدار اقتصادی خود را محکم کند تا بتواند به وظایف خود به خوبی عمل کند و نگاه به فروش سرمایه‌های کشور در این پیام دیده نمی‌شود بلکه تکیه بر درآمدهای مالیاتی است تا سرزمین بر اساس خراج اداره شود که نقطه گم شده در مدیریت کشور است.

 

وی با بیان اینکه دریافت مالیات ﺩﺭ اﻗﺘﺼﺎﺩ ایران جایگاه خاصی ﻧﺪاﺭﺩ، بیان کرد: یکی اﺯ راحت‌ترین کارها ﺩﺭ کشور ﻣﺎ ﻓﺮاﺭ مالیاتی اﺳﺖ و این ﻓﺮاﺭ مالی ﺑﺮای ﻋﺪﻩای قابل ﺩﺭک نیست و اﮔﺮ دریافت‌ﻫﺎی مالیاتی به درستی ﺩﺭ کشور اﻧﺠﺎﻡ ﻧﺸﻮﺩ ﺣﻘﻮﻕ ﻣﺮﺩﻡ پایمان می‌شود.

 

آمریکا نمی‌تواند هزینه تجاوز ﺑﻪ ایران ﺭا ﺑﺮﺁﻭﺭﺩ کند

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی دومین ﺩﺳﺘﻮﺭاﻟﻌﻤﻞ ﺣﻀﺮﺕ ﺑﻪ مالک را ﺑﺮﻗﺮای امنیت ﺩاﻧﺴﺖ ﻭ ﻋﻨﻮاﻥ کرد: امنیت اﻣﺮﻭﺯ ﻣﺎ ﻣﺮﻫﻮﻥ کار ﺑﺰﺭﮒ ﻣﺮﺩﻡ ایران ﺑﻮﺩﻩ اﺳﺖ بنابراین ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﺟﺴﺎﺭﺕ تجاوز ﺑﻪ این کشور ﺭا ﻧﺪاﺭﻧﺪ.

 

ابوترابی‌فرد درباره ﻋﻠﺖ ﻋﺪﻡ ﺣﻤﻠﻪ نظامی آمریکا ﺑﻪ ایران گفت: آمریکا نمی‌تواند هزینه تجاوز ﺑﻪ ایران ﺭا ﺑﺮﺁﻭﺭﺩ کند.

 

این مسئول اضافه کرد: به برکت خون شهدا، ایثار رزمندگان، آزادگان، ایستادگی ملت و رهبری نظام کار بزرگی در تأمین امنیت نظام با همکاری نیروهای مسلح انجام شده و باید بدانیم این قدرت نظامی همواره باید تقویت شود تا کسی جرات تجاوز به کشور اسلامی ما را نداشته باشد.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اصلاح امور مردم را از دیگر توصیه‌های حضرت علی (ع) به مالک اشتر دانست و گفت: مسئولان و استانداران باید به گونه‌ای عمل کنند تا مردم از توسعه فرهنگی، علمی، هنری و اقتصادی به معنای واقعی آن برخوردار باشند.

 

ابوترابی‌فرد سومین ﺩﺳﺘﻮﺭاﻟﻌﻤﻞ ﺣﻀﺮﺕ علی (ع) ﺑﻪ مالک ﺭا ﺣﻮﺯﻩ فرهنگی و علمی ﻋﻨﻮاﻥ کرد و گفت: ﻣﺮﺩﻡ یک کشور باید اﺯ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﺮهنگی ﻫﻨﺮی و اﻗﺘﺼﺎﺩی ﺑﺮﺧﻮﺭﺩاﺭ ﺑﺎﺷﻨﺪ و این ﺭﺳﺎﻟﺖ ﺩﺭ سایه اﻗﺘﺼﺎﺩ و امنیت ﺧﻮﺏ ﻣﻌﻨﺎ ﺩاﺭﺩ.

 

وی چهارمین وظیفه مدیران ﺩﺭ ﻧﺎﻣﻪ حضرت علی (ع) ﺑﻪ مالک ﺭا ﻋﻤﺎﺭﺕ ﺑﻼﺩ و ﺷﻬﺮﻫﺎ ﺩاﻧﺴﺖ و عنوان کرد: آبادانی و ﻋﻤﺮاﻥ ﺷﻬﺮﻫﺎ بسیار ﻣﻬﻢ است و اﺻﻼﺡ اﻧﺴﺎن‌ها ﺩﺭ سایه ﻋﻤﺮاﻥ ﺑﻼﺩ و ﺭﻓﺎﻩ عمومی نمایان می‌شود.

 

وی ادامه داد: در نظام اسلامی باید مدیران به تقوی آراسته شوند چراکه کلید واژه همه موفقیت‌ها تقوی و پرهیزگاری است و تمام سرمایه رهبری و نظام نیز تقواست که باید در مدیران تقویت شود.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی ﺑﻪ ﻏﻨﺎی ﻣﻌﻤﺎﺭی ﺩﺭ ﻗﺮﻥ گذشته در قزوین ﭘﺮﺩاﺧﺖ و بیان کرد: ﻣﻌﻤﺎﺭی ﺳﻌﺪاﻟﺴﻠﻂﻨﻪ ﺩﺭ 120 ﺳﺎﻝ پیش ﺑﻮﺩﻩ اﺳﺖ این ﻣﻌﻤﺎﺭی ﻓﺎﺧﺮ بیانگر ﺩاﺷﺘﻦ ﺫﻭﻕ و ﻇﺮاﻓﺖ قزوینی‌ها اﺳﺖ که از مسئولان انتظار می‌رود برای صیانت از این فرهنگ و تمدن و معماری غنی برنامه‌ریزی کنند تا در احیای این ارزش‌ها گام برداریم.

 

گفتنی است، مرتضی روزبه استاندار، محمدحسین شفیعی‌ها مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی رمضانی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد، جمعی از هنرمندان و استادان رشته‌های قرآنی، خط، نقاشی، موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و رسانه‌های گروهی در این مراسم حضور داشتند.

تازه ترین اخبار