In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۲
بازگشت
انسجام اسلامی و وحدت ملی دو راهبرد کلیدی نظام است

انسجام اسلامی و وحدت ملی دو راهبرد کلیدی نظام است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرستان شیراز گفت: انسجام اسلامی و وحدت ملی دو راهبرد کلیدی نظام است که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارد بنابراین باید ایران نماد وحدت در جهان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب در جمع مردم شهرستان شیراز افزود: بار دیگر جهان شاهد راهپیمایی بی نظیر 22 بهمن در ایران است که مردم ایران در گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب با بصیرت، ایمان و قلبی لبریز از عشق و امید و با گام های ا ستوار در خیابان های ایران ا سلامی حضور پیدا کردند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز شاهد نشاط و اراده فولادین مردمی هستیم که این نشاط و اراده در سال 57 نیز باعث سرنگونی رژیم شاهنشاهی شد و نظام سلطه را در جهان با چالش جدی روبرو کرد.

 

ابوترابی فرد افزود: مردم استان فارس با تقدیم 14 هزار شهید در راه انقلاب همیشه در صحنه حضور داشتند وبا توجه به اینکه مردم شیراز میراث داران  علما، عرفا و فقهایی مانند آیت الله میرزای شیرازی، ملاصدرا، حافظ و سعدی بودند می خواهند پیوند ناگسستنی خود را با انقلاب و رهبر بصیر و شجاع انقلاب مستحکم تر کنند.

 

وی ادامه داد: راهبرد ساخت درونی قدرت مبتنی بر فطرت انسانی و آموزه های دینی است.

 

نماینده مردم در مجلس نهم  گفت: براساس خلقت حکیمانه خداوند سبحان بشر اشتیاق به قدرت دارد و در مسیر قدرت باید حرکت کند و با همین قدرت جوامع انسانی می تواند به جایگاه های رفیع سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برسد و باید از این قدرت حراست و حفاظت شود.

 

ابوترابی فرد گفت: نظام جمهوری اسلامی از آغاز شکل گیری براساس ساخت درونی قدرت گام برداشته است و عزم و اراده انسان ها یکی از زمینه های دستیابی به قدرت است و مردم انقلابی با این عناصر باید به قدرت اسلامی استحکام ببخشند وقتی که عزم و اراده ای در بین مردم وجود نداشته باشد آن ملت جایگاهی در دنیا نخواهند داشت.

 

وی افزود: براساس مفاهیم قرآن تمامی مردم باید با هم ریسمان الهی را در دست بگیرند و برای اقتدار و قدرت نیاز به انسجام ملی و وحدت ملی است وهیچ ملتی نمی تواند بدون توجه به عزم ملی و آراستگی به نور علم و دانش به قدرت برسند.

 

ابوترابی فرد ادامه داد: بنابر مفاهیم قرآنی باید حرکت جوامع انسانی براساس علم و دانش و معرفت خدای متعال باشد انسان مؤمن در صورت استفاده از آموزه های دینی و ایمان می تواند پیشرفت کند و خدا انسان ها را یاری می کند بنابراین باید جوامع با اتکا به قدرت الهی حرکت کند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضرت موسی(ع) در برابر قدرت شیطانی فرعون هرگز مأیوس نشد و به بنی اسرائیل گفت خدا با موسی است و خدا رود نیل را به قبرستان فرعون و سپاهیانش تبدیل کرد.

 

وی افزود: نظام مقتدر در سایه اصول و مبانی تلاش می کند به بالاترین سطح اقتدار دفاعی برسد تا امنیت جامعه را فراهم کند.

 

ابوترابی فرد ادامه داد: نظام مقتدر در سایه پیشرفت اقتصادی می تواند در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد و جمهوری اسلامی از آغاز تولد نیز به این اصول پافشاری کرده است.

 

وی افزود: امام خمینی(ره) مظهر عزم و اراده بود و می فرمودند که اگر دنیا درمقابل من بایستد یک قدم از مسیرم عقب نمی نشینم و مردم ایران نیز باید باعزم و اراده خودآرمان های انقلاب اسلامی را پیگیری کنند و نکته دیگری که بایدبه آن توجه داشته باشند این است که تأکید نظام بر علم اندوزی است و دستیابی به فناوری هسته ای، هوافضا، نانو و سلول های بنیادی از نتایج توجه به علم بعد از انقلاب اسلامی بوده است.

 

نایب رئیس مجلس گفت: در قبل از  انقلاب کمتر از 170 هزار دانشجو در کشور مشغول به تحصیل بودند که اکثرا نیز در مقطع کارشناسی و رشته های علوم انسانی تحصیل می کردند و بیمارستان های کشور با پزشکان  عمومی فارغ التحصیل در خارج از کشور و همچنین پزشکان پاکستانی و هندی اداره می شد اما امروز جمعیت دانشجویان کشور به بیش از 20 برابر افزایش پیدا کرده با وجود اینکه جمعیت کشور دو برابر شده است. وجود بیش از 4 میلیون دانشجو باعث شده که کشور در شتاب علمی به رتبه اول دنیا تبدیل شود و این جایگاه علمی ایران دلیلی برای مقاومت ملت ها در برابر استکبار جهانی شده است.

 

وی تصریح کرد: ایران اسلامی در رشته نانو در بین 7 کشور اول دنیا قرار گرفته است البته در کنار قدرت علمی باید همواره ایمان به خدا وجود داشته باشد، 14 هزار و 600 شهید استان فارس محصول ادبیات دینی و ایمان به خداست و نمونه آن شهید عالم آیت الله دستغیب است که در سایه ایمان و معرفت الله همیشه موفق بودند.

 

ابوترابی فرد ادامه داد: باید بنیان نهضت دینی را استحکام بخشید و نباید فراموش کرد که امروز دشمنان در همه حوزه ها می خواهند به ما تهاجم کنند بنابراین باید با تکیه بر ایمان و رشد علمی در برابر آنها مقاومت کرد البته ایران اسلامی که منادی معنویت است پرچم دار حرکت های ظلم ستیزانه در جهان است.

 

وی افزود: دیروز لبنان عروس خاورمیانه بود اما امروز به نماد ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی و آمریکا تبدیل شده است که این دستاورد حرکت مردم ایران است، در هنگام پیروزی انقلاب صدام جنایتکار بیش از هزار کیلومتر از مرزهای کشور را مورد تهاجم قرار داد اما با ایمان مردم و رشادت ها توانستیم در برابر دشمنان پیروز شویم.

 

ابوترابی فرد گفت: امروز کنگره آمریکا اظهار می کند قدرت دفاعی ایران باعث شده است تا قدرت امریکا در منطقه مهار شود بنابراین باید با انسجام اسلامی و وحدت ملی که دو راهبردی است که رهبر انقلاب بر آن تأکید کرده است در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و ایران را به نماد وحدت تبدیل کنیم.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: مردم فارس نیز باید با وحدت با تمامی مردم ایران در مقابل توطئه ها ایستادگی کنند.

 

وی ادامه داد: ایران در مقابل توطئه ایجاد شکاف بین مسلمانان و فراهم آوردن شرایط برای رشد تکفیری ها مقاومت خواهد کرد و مسئولان نظام نیز در سایه راهبردهای انقلاب و همکاری قوای سه گانه و وحدت ملی باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

 

ابوترابی فرد گفت: ریشه مردم انقلابی ایران دیروز در وجود امام بزرگوار خلاصه می شد و امروز در شخصیت الهی و انقلابی رهبر معظم انقلاب تعریف می شود و کسانی که رهبری را هدف قرار می دهند قصدشان تضعیف اقتدار ملی است.

 

وی افزود: مردم ایران با حضور پیوسته در صحنه و پیروی از رهبر معظم انقلاب صفوف خود را محکم تر و متحدتر خواهند کرد.

 

ابوترابی فرد تصریح کرد: دستیابی به حماسه اقتصادی نیز یکی از راهبردهای انقلاب است بنابراین براساس اقتصاد مقاومتی باید تولید را تقویت کنیم و با اعمال سیاست های صحیح از فروش نفت خام جلوگیری کنیم و سعی بر آن کنیم تا با خلق زنجیره تولید نفت را که کالاهای با ارزش افزوده ای که چند برابر قیمت یک بشکه نفت قیمت دارند تبدیل کنیم و همیشه به یاد داشته باشیم بنیاد اقتصاد باید بر مبنای تولید باشد و نه مصرف.

 

نائب رئیس مجلس افزود: باید ایران و استان فارس به کارخانه بزرگ تولید کالا تبدیل شود و بر رونق تولید در کشور افزوده شود.

 

وی گفت: جان بلتون سیاستگذار و نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل درباره اقتدار ایران می گوید باید به ایران برای موفقیتی که توانسته در توافقنامه هسته ای ژنو بدست بیاورد جایزه داد و این سیاستمدار ادامه داده است که ایران در توافقنامه مذکور سر دیپلمات های غربی کلاه گذاشته است بنابراین می توان گفت که با وجود تمامی فشارها و تحریم های دشمنان توانسته ایم به پیروزی های خوبی دست یابیم البته ممکن است دانشجویان و نخبگان کشور بگویند می توانستیم برگ برنده های بالاتری نیز بدست بیاوریم بنابراین باید با تلاش بیشتر ایران را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایران به مانند گذشته هسته ای خواهد ماند واز این دانش برای اهداف صلح آمیز استفاده خواهد کرد و مردم و قوای سه گانه از منافع کشور حمایت خواهند کرد.

 

لازم به ذکر است در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرستان شیراز نماینده ولی فقیه در استان فارس، استاندار فارس و نمایندگان شیراز در مجلس در کنار مردم حضور داشتند./

تازه ترین اخبار