In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
دولتِ پاسخگو کلیدی ترین نیاز کشور است

دولتِ پاسخگو کلیدی ترین نیاز کشور است

نائب رئیس مجلس با بیان اینکه نباید گیشه‌ی خدمات دولت تعطیل شود خاطر نشان کرد: می‌توانیم با تکیه بر اصول و به پشتوانه‌ی توانایی‌های خود مشکلات را با خرد جمعی و اتکاء به نظرات صاحبان خرد و علم حل کنیم. دولت یازدهم باید دست مجلس را برای قانون‌گذاری و حسن نظارت بفشارد و با همکاری با دستگاه قضا مبارزه با فساد را تحقق بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، وی پس از ثبت نام در یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری حاضر شد و با اشاره به مسئولیت‌ها و سوابقش گفت: بنده افتخار چهاردوره حضور در مجلس و ربع قرن در دانشگاه را دارم و علاوه بر این در تدوین برنامه‌ی پنجم توسعه و بودجه‌ی سالانه‌ی کشور ده‌ها ساعت را با کارشناسان دستگاه اجرایی و مجلس گذرانده‌ام و معتقدم باید بر اساس برنامه‌ی توسعه و بودجه‌ی سالانه و با نگاه به اسناد بالادستی راه را برای پیشرفت و عدالت در دهه‌ی چهارم انقلاب هموار کرد.

 

ابوترابی با تأکید بر بهره‌گیری و ظرفیت‌های دانشگاهی اظهار داشت باید با نگاه به اسناد بالادستی و الهام از سیاست‌های کلی نظام از ظرفیت‌های کارشناسی و علمی کشور استفاده کرد و با کنار گذاشتن نگاه‌های تنگ حزبی و سیاسی و بر اساس عقلانیت و مبانی انقلاب اسلامی راه را برای تحقق آرمانی انقلاب باز کرد، نامزد ائتلاف اکثریت اصول‌گرایان با بیان اینکه حوزویان و دانشگاهیان باید احساس کنند که در مدیریت کشور نقش برجسته‌ای دارند گفت: قوای سه گانه باید در بالاترین سطح هماهنگی و همدلی و زیر چتر رهبری از بالاترین ظرفیت خود بهره بگیرند، جامعه باید احساس کند که در یک حرکت علمی مبتنی بر خرد جمعی. قانون‌مداری، اتکاء به ظرفیت حوزه و دانشگاه و بر اساس اصول و مبانی انقلاب راه برای مبارزه با فساد و تبعیض که مردم جامعه از آن بیزارند فراهم شده است.

 

 

وی با اشاره به اینکه ما در تقویت زیرساخت‌های کشور بیش از سه دهه سرمایه‌گزاری کرده‌ایم اظهار کرد دستگاه اجرایی در دوره‌ی یازدهم باید با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها به سمت خلق ثروت پیش رود و کشور را به یک قطب اقتصادی قدرتمند تبدیل کند. این قطعا قابل اجرا است و بایستی دولت با مدیریت منابع، مدیریت مصرف، رعایت انظباط مالی تضمین بودجه عملکردی و واگذاری حوزه‌های تصدی گری به بخش غیر دولتی راه را برای اصلاح نظام اداری و خدمت به مردم فراهم کند.

 

نائب رئیس مجلس با بیان اینکه نباید گیشه‌ی خدمات دولت تعطیل شود خاطر نشان کرد: می‌توانیم با تکیه بر اصول و به پشتوانه‌ی توانایی‌های خود مشکلات را با خرد جمعی و اتکاء به نظرات صاحبان خرد و علم حل کنیم. دولت یازدهم باید دست مجلس را برای قانون‌گذاری و حسن نظارت بفشارد و با همکاری با دستگاه قضا مبارزه با فساد را تحقق بخشد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه اجرایی باید راهبرد رهبری نظام را تحقق بخشد اظهار کرد ما در طول چهاردهه‌ی اخیر در عرصه‌های سیاسی و بین‌المللی در مقابل آمریکا ایستاده‌ایم و همواره پیروز شده‌ایم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران گرفته تا دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها در این سال‌ها شاهد پیروزی تفکر امام و انقلاب بر استکبار جهانی بودیم اگر امروز لبنان به نماد پیروزی اسلام و امت عرب تبدیل شده است به خاطر الگو گیری از آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ایران است.

 

ابوترابی با تأکید بر اینکه در دولت یازدهم یک تصمیم بدون پشتوانه‌ی کارشناسی و علمی اتخاذ نخواهد شد گفت: این تنها راه برون رفت از مشکلات است بنده به مجامع علمی عرض می کنم به طور مستمر در دانشگاه‌ها و در جمع اعضای هیئت علمی حضور خواهم یافت و به سؤالات و دغدغه‌های آنان پاسخ خواهم داد. زیرا دستگاه اجرایی می‌تواند از تمام ظرفیت خود برای بهره‌گیری از مجامع علمی استفاده کند.

وی افزود دولت یازدهم باید به معنای واقعی کلمه پاسخگو باشد اگر ما مبنا را بر بهره‌گیری از عقبه‌ی کارشناسی دولت بگذاریم می‌توانیم راهی به سوی پیشرفت بگشاییم، دهه‌ی چهارم انقلاب باید دهه‌ی تحقق آرمان‌های انقلاب و بسط عدالت در جامعه باشد و برای این لازم است که دستگاه اجرایی خود در مسیر عدالت قرار بگیرد. آینده متعلق به امت ایران، امت اسلام و تحقق آرمان‌های انقلاب و اندیشه‌های بالنده‌ی رهبری است.

نامزد یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سؤالی در خصوص نامه‌ی مقام معظم رهبری به رئیس جمهور درباره‌ی عزل مشایی گفت: بنده با نظر رهبری مأموریت یافتم پس از تعویق اجرای محتوای نامه‌ی رهبری، متن نامه را منتشر کنم و به اطلاع عموم مردم برسانم.

 

وی در پاسخ این سؤال که شما با چه پشتوانه‌ای در انتخابات شرکت‌کرده‌اید گفت: بنده در سه دوره‌ی مجلس بدون کمترین رایزنی از سوی نمایندگان با رأی قاطع نمایندگان برگزیده شدم، علاوه بر این در کمیسیون تلفیق به عنوان نائب رئیس این کمیسیون انتخاب شدم.

 

ابوترابی در خصوص گزینه‌ی نهایی ائتلاف اکثریت اصول‌گرایان به اظهارات موسی‌پور دبیر این ائتلاف اشاره کرد و با بیان اینکه بنده به عنوان نامزد نهایی این ائتلاف برگزیده شدم گفت: اعضای این ائتلاف در مجموع ارزیابی‌ها و با نگاه به نظر سنجی این تصمیم را اتخاذ کردند، علاوه بر این یکی از ملاک‌های اعضا میزان رشد آرای اعضا در نظر سنجی‌ها بوده است. 

 

وی در پاسخ به سؤال دیگر در خصوص حصر کاندیداهای معترض انتخابات سال ۸۸ اظهار کرد: نگاه بنده به مسائل کشور روشن است و در این موضوع نیز معتقدم که مقام معظم رهبری با یک نگاه مبتنی بر حکمت و درایت موضع خود را اعلام فرمودند و بهترین تصمیم را گرفتند. در انتخابات گذشته چهره‌های رادیکالی نظرات متفاوت را ابراز داشتند و این مدیریت رهبری نظام بود که به بهترین نحو آرامش را به کشور بازگرداند و ما امیدواریم که با الهام از نظر رهبری در آینده در همین مسیر حرکت کنیم.

 

عضو هیئت عالی حل اختلاف قوا در خصوص سؤالی دیگر درباره‌ی شائبه‌های پیش آمده در خصوص ائتلاف اکثریت اصول‌گرایان اظهار کرد: از اینکه برخی‌ها اشکالی را مطرح می‌کنند و بر آن پافشاری می‌نمایند متأسفم. اعضای ائتلاف یک نفر را به عنوان گزینه‌ی نهایی انتخاب کردند و دبیر ائتلاف هم آن ر اعلام کرد. نباید با یک خبر گام بلند ائتلاف اکثریت اصول‌گرایان را در جهت وحدت مورد نقد قرارداد. اعضای ائتلاف دقیقا بر اساس توافقنامه و با توجه به نتایج نظرسنجی و ملاک‌های دیگر یک نفر را انتخاب کردند.

 

 ابوترابی در پایان در پاسخ به سؤال دیگری اظهار کرد: بنده با آقای احمدی‌نژاد برای شرکت در انتخابات مشورت نکرده‌ام و هیچ گفتگویی در این باره با وی نداشته‌ام و از اینکه دولت نسبت به بنده نظر مثبتی داشته باشد تا به حال خبری نشنیده‌ام.

تازه ترین اخبار